Ocak 2008

KÖKSAV E-Bülten'e Başlarken

Prof.Dr. F. Sema Barutcu Özönder

KÖKSAV bugüne kuruluş amaç ve ilkelerinden hiç sapmadan Kurucu Başkanı ve şimdi de Daimî Onur Başkanı olan sevgili eşim Prof.Dr. Cihat Özönder’in önderliğinde geldi. Aynı amaç ve ilkelerden hiç sapmadan da devam edecek; onun dolu, etkin ve etkili hayatı bizimle birlikte sürüyor.

KÖKSAV E-Bülten böyle bir dayanağın verdiği güçle şimdi karşınızda.


Haberler


Cumartesi Konuşmaları


Bilim, Bilişim ve Teknoloji Dünyasından

 
Vakfımızın Kurucusu ve Daimî Onur Başkanımız Prof.Dr. Cihat Özönder Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ile KÖKSAV’ın beraber düzenledikleri bir toplantı ile 12 Aralık 2007 tarihinde anıldı.
Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye yerleşkesinde Kırmızı Salonda yapılan anma toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile açıldı. Rektör Prof.Dr. Tunçalp Özgen’in yaptığı açış konuşmasının ardından Tunç Boran’ın hazırladığı Prof.Dr. Cihat Özönder’in hayatını fotoğraflar eşliğinde anlatan bir sinevizyon gösterisi yapıldı.
İki oturum  halinde düzenlenen toplantının ilk oturumunda Tekin ailesini temsilen Prof.Dr. Özönder’in yeğeni Harun Tekin, Barutcu ailesini temsilen Saime Selenga Gökgöz dayı ve enişte Cihat Özönder’i anlatan konuşmalar yaptılar.  Prof.Dr. Burçin Erol ve Dr. Mehmet Özdemir, Prof. Özönder’i bir dost ve arkadaş olarak anlattılar.

Hassas Konular

Bir Uçak Kazası, “TÜRK Hızlandırıcıları Projesi” ve Sonuçları

2 Aralık 2007 Rusya Federasyonu DUMA seçimleri ve Kafkasya

Irak Dosyası

Türk Dilinin Dünyasında Dil Siyasetleri

Insan Hakları Avrasya Federasyonu Kuruldu


Etkinlikler, Duyurular

KÖKSAV Merkezi
Ankara

Künye

KÖKSAV
E-Bülten Ocak 2008
KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (KÖKSAV) merkezi ile yapacağınız her tür haberleşme için aşağıdaki adresi kullanınız:

Gülseren Sokak 13/9
06570 Maltepe Ankara TÜRKİYE

Tel: +90312 232 43 73
Faks: +90312 231 04 74
E-Posta: koksav@koksav.org.tr

Editörler

Içerik

Tasarım

Copyright © 2008 KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı

Bu sayfayı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız.