Nisan 2008

KÖKSAV E-Bülten'e Başlarken


Prof.Dr. F. Sema Barutcu Özönder

KÖKSAV'ın Nisan E-Bültenini ilginize sunmaktan memnunuz. KÖKSAV E-Bülten'e gösterilen yoğun ilgi için ise teşekkürlerimizi bildirmeyi bu sayımızda da görev sayıyorum. KÖKSAV E-Bülten'in Nisan sayısında ülke ve dünya gündemini işgal eden konulara işaret eden öz yazıları ve KÖKSAV haberlerini, etkinlik ve duyurularını değerlendirmenize sunuyorum.

Saygılarımızla,


Haberler

Cengiz Alyılmaz

Cumartesi Konuşmaları

Cengiz Alyılmaz

Bilim, Bilişim ve Teknoloji Dünyasından

get-involved
 
 
 

KÖKSAV ve Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen "Irak'ta ABD Varlığı ve Sonrası" konulu toplantıda ABD işgalinin bölge ülkelerine ve Irak halklarına etkisinden TSK'nin sınır ötesi harekatına kadar kritik konular değerlendirildi

4 Nisan 2008 KÖKSAV-AUTİTE Irak Toplantısı

Anadolu Ajansı (AA) kamuoyuna toplantıyı "Prof. Dr. Başeren, TSK'nın Sınır Ötesi Harekâtını Uluslararası Hukuk Bağlamında Değerlendirdi: -"Dolaylı Silahlı Saldırıya Karşı Meşru Müdafaa Hakkının Kullanılmasında Engel Yok"; -"Meşru Müdafaa Hakkının Kullanılması İçin Önceden İzin Almaya Gerek Yoktur” başlıkları ile duyurdu. Irak Türklerinin sesi Türkmen Eli TV de KÖKSAV Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Dr. Aydın Beyatlı'nın toplantıdaki değerlendirmelerini aynı gün izleyicilerine iletti. KÖKSAV, Irak'ın geleceği ve Irak Türkmenlerinin durumunu önümüzdeki aylarda düzenleyeceği toplantılarla gündeme taşımaya devam edecek.

4 Nisan 2008 KÖKSAV-AUTİTE Irak Toplantısı

Hassas Konular

"Irak'ta ABD Varlığı ve Sonrası" Ankara Toplantısı Açış Konuşması

İşgal Sonrası Irak’ın Yapılanmasına Dair Tasarılar
ŞİÖ logosu
Avrasya'da Yükselen Bir Güç:
Şangay İşbirliği Örgütü
Dünya Uygur Kongresi logosu Demokrasi, Uluslar Arası Hukukta Kendi Kaderini Kendi Belirleme Hakkı ve Doğu Türkistan Meselesi

Etkinlikler, Duyurular

KÖKSAV Merkezi
Ankara
 

Künye

KÖKSAV
E-Bülten Nisan 2008
KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (KÖKSAV) merkezi ile yapacağınız her tür haberleşme için aşağıdaki adresi kullanınız:

Gülseren Sokak 13/9

06570 Maltepe Ankara TÜRKİYE

Tel: +90312 232 43 73

Faks: +90312 231 04 74

E-Posta: koksav@koksav.org.tr

Editör

İçerik

Tasarım

Copyright © 2008 KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı